PÄRM ja selle paljundamine

Kes veel ei tea, siis ostetud pärme saab iseseisvalt paljundada. Selleks puhuks on mõned võimalused. Esmalt saab samasse anumasse uue õlu käima panna, jättes anumasse osa põhja settinud pärmist või korjata seda käärimisprotsessi aktiivsemas faasis pinnalt (pindkääritavate pärmide puhul). Levinuim viis selleks on aga pudelisse villitud paari pudeli säilitamine ja uuele virdele lisamine. Igale pudelile settib põhja samuti pärmisade. Soovituslikult saab pärmi paljundada kolm korda. Samuti on võimalik kasutada kaubanduses müüdavaid õlusid, mis pole seisnud väga pikalt, kuna pärmi elujõud väheneb vananedes. Kaubanduses müüdavates pudelites on ka pärmi aga seda on olenevalt õlletootjast väga vähe.. Vajalik oleks eelnev nn. pärmi kasvama panek kui et riskida sellega, et virre üldse käärima ei hakka.

Pruulimise efektiivsus

Foorumis on korduvalt teemaks tulnud meskimisefektiivsuse tõstmine. Kui su efektiivsus on heledate õlledega juba 75%, siis ole mureta. Sa oled sama efektiivne, kui kogenud pruulijad.

Humal

Humal (Humulus lupulus) on õlle tegemise põhikomponent. Õlle valmistamisel kasutatakse humalakäbisid, mis on korjatud emastaimedelt enne kollaseks muutumist. Käbid kuivatatakse ja pakendatakse niiskuse ja päikesevalguse

Tekkis küsimusi?

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0
Teenindame e-poe kaudu!

Nõu saab küsida telefonil 

56 22 00 88